Szanowni Państwo, wobec wielu pytań zadawanych podczas targów LUBDOM 2017 postanowiłem umieścić na naszym portalu wyjaśnienie dotyczące przyznawania punktów do wniosków o dotacje za przynależność do klastrów. Zapraszam do lektury TUTAJ.
UNIWERSYTET MARII CURIE SKŁODOWSKIEJ
REGON: 000001353
NIP: 7120103692
Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko
Michałowski Stanisław Rektor
Poczta: Lublin
Kod pocztowy: 20-031
Ulica: Marii Curie Skłodowskiej 5
Miejscowość: Lublin
Województwo: lubelskie
Forma Prawna: JEDNOSTKA OŚWIATY
Rejestr: BRAK
Data rozpoczęcia działalności: 1944
Adres WWW www.umcs.lublin.pl
E-mail: biznes@umcs.pl
Telefon: 81/ 537 55 40
PKD
Brak danych odnośnie PKD
SIC
Szkoły wyższe 82210000
Uniwersytet 82210102
EKD
Szkolnictwo wyższe 80.3
Szkolnictwo wyższe uniwersyteckie 80.31.1

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie jest jednym z największych ośrodków naukowych w Polsce. Współpracuje z wieloma jednostkami badawczymi w kraju i za granicą. Ponad 71-letni potencjał naukowo-badawczy 12 wydziałów UMCS tworzy 1800 naukowców i ponad 21500 studentów.

UMCS aktywnie uczestniczy w działaniach związanych ze współpracą świata nauki z sektorem biznesu biorąc udział w licznych projektach i konsorcjach B+R, co znacząco przyczynia się zarówno do komercjalizacji badań naukowych, jak również wdrażania nowych technologii w przedsiębiorstwach i tym samym rozwoju firm. Koordynacją działań związanych z pozyskiwaniem inwestorów i obsługą procesu komercjalizacji zajmuje się Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS.

Uniwersytet w ramach swoich struktur oferuje możliwość wykonywania ekspertyz i badań dla wielu branż gospodarki, m.in: budowlanej, metalowej, IT, medycznej, farmaceutycznej, chemicznej, spożywczej, energetycznej, paliwowej itd. Przygotowana jest także bogata oferta dla samorządów (gmin, powiatów i województw). Co roku Uczelnia zawiera nowe umowy na realizację prac badawczych dla podmiotów zewnętrznych oraz realizuje kilkaset zleceń. Badania wykonywane są przez naukowców o wieloletnim doświadczeniu, w laboratoriach wyposażonych w najnowocześniejszy, światowej klasy sprzęt pomiarowy. Na uwagę zasługuje tu Certyfikowane Wydziałowe Laboratorium Analityczne.

Aktualnie, UMCS kładzie nacisk na pozyskiwanie przedsiębiorstw do współpracy przy realizacji projektów B+R, szczególnie w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Realizowane są już pierwsze projekty, kolejne czekają na ocenę. Dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszy się wystawiana przez UMCS, jako jednostkę naukowo-badawczą, opinia o innowacyjności technologii. Jest niezależną opinią eksperta na temat rozwiązań, które przedsiębiorca chce wdrożyć. Opinia taka, zgodnie z wymogiem stawianym przez Ministerstwo Rozwoju, jest dowodem na zastosowanie innowacji procesowej lub produktowej w planowanej inwestycji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]