Szanowni Państwo, wobec wielu pytań zadawanych podczas targów LUBDOM 2017 postanowiłem umieścić na naszym portalu wyjaśnienie dotyczące przyznawania punktów do wniosków o dotacje za przynależność do klastrów. Zapraszam do lektury TUTAJ.

W związku z podjęciem przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa decyzji o powołaniu Zespołu do przygotowania projektu pilotażowego realizowanego na szwedzkim rynku budownictwa mieszkaniowego przez polskie podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie budownictwa, menedżer Lubelskiego Klastra Przedsiębiorstw – Seweryn Szast został powołany do ww. zespołu.
Przedmiotem prac Zespołu będzie:

  1. zarekomendowanie przedsiębiorstwa lub konsorcjum polskich przedsiębiorstw budowlanych dającego gwarancję wysokiej jakości świadczonych usług do realizacji inwestycji budowlanej na terenie Szwecji oraz umożliwienie mu wzięcia udziału w postępowaniu przetargowym oraz,
  2. opracowanie materiałów, które ułatwią polskim przedsiębiorstwom budowlanym udział w postępowaniach przetargowych organizowanych przez miejskie spółki zajmujące się dostarczaniem mieszkań na wynajem w Szwecji.

Głównymi partnerami w projekcie będą Ministerstwo Przedsiębiorczości i Innowacyjności Królestwa Szwecji przy wsparciu SABO – Szwedzkiego Stowarzyszenia Publicznych (Samorządowych) Przedsiębiorstw Budownictwa Mieszkaniowego oraz Framtiden uznawany za największy w Szwecji podmiot dostarczający mieszkania do publicznego zasobu mieszkań na wynajem.

Zespół do przygotowania projektu pilotażowego realizowanego na szwedzkim rynku budownictwa mieszkaniowego.

Zespół do przygotowania projektu pilotażowego realizowanego na szwedzkim rynku budownictwa mieszkaniowego.

[Głosów:5    Średnia:5/5]